بیدمشک

گیاه بیدمشک

بیدمشک درختچه ای برگدار یا درخت کوچکی است که متعلق به خانواده بید مشک Salicaceae است.

عرق بیدمشک اسانسی است که از گیاه بیدمشک گرفته می‌شود ، این اسانس علاوه بر عطر بسیار عالی ، دارای خواص درمانی بسیاری است . بیدمشک گیاهی است از نژاد بید که سنبله‌های آن دارای اسانس خوشبو و معطر است .

بیدمشک گیاهی است ملین و تقویت کننده قلب ، اعصاب و محرک قوای جنسی . این گیاه داروئی دستگاه گوارش را تقویت کرده و اشتها را افزایش می دهد . بهتر است قبل از پرداخت به خواص گیاه بیدمشک در ابتدای این بش از سلامت نمناک با گیاه بیدمشک بیشتر آشنا شوید .
بیدمشک بومی منطقه اروپا و آسیای غربی و آسیای مرکزی است .
بیدمشک منطقه کاملا سایه را تحمل نمی کند و اغلب در زمین های باز ، در حاشیه های جنگل یا جنگل های خلوت و در امتداد سواحل ، رودخانه ها ، دریاچه ها و جاده ها رشد می کند.

بیدمشک می تواند تا ۱۰ متر (۳۳ فوت ) رشد کند با تاج های عریض و تنه بزرگ تا یک متر . تنه و شاخه ها دارای پوست های خاکستری رنگی و چوب سخت زرد و قرمز هستند. برگ نسبتا بزرگ ، سبز و طولی ۳ تا ۱۲ سانتیمتر است .

شکوفه بیدمشک قبل از اینکه شاخ و برگ در ماه آوریل یا مه ظاهر شود . گل ها به صورت نقره ای هستند و گل های بیدمشک ماده و نر را در درختان جداگانه رشد می دهند .
پس از گل دهی ، گل های ماده کپسول سبز و مویی را تشکیل می دهند که حاوی دانه های کوچک متعددی است که در موها قرار دارد . اندازه کوچک دانه ها همراه با موها در پراکندگی کمک می کند. دانه ها نیاز به جوانه زنی دارند .
عمدتا پوستی است که از نظر پزشکی استفاده می شود . جوانه ها ، گل های بیدمشک جوان ، شاخه های تازه و برگ ها می توانند خورده شوند .

یک دیدگاه برای “گیاه بیدمشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *