معرفی نامزدهای انتخاباتی: حجت الاسلام علی اکبر ناصری

زندگی نامه و مدارج علمی

حجت الاسلام ناصری درسال ۱۳۳۵ درشهرستان بابل (دیوکلا) متولد شد. پس از تحصیلات مقدماتی جهت ادامه تحصیل رهسپار حوزه علمیه قم شدند و با طی سطوح عالیه فقه و اصول و تفسیر و فلسفه به مدت شش سال (معادل دکتری) در دروس خارج فقه و اصول حضرات آیات عظام “فاضل لنکرانی”، “مکارم شیرازی”، “جعفر سبحانی” و “وحید خراسانی” شرکت نموده و با بهره های وافر، جهت تبیین و دفاع از دین و دنیای مردم به این شهرستان باز گشتند.

سوابق مبارزاتی : دوران انقلاب اسلامی

ایشان در بدو ورود به حوزه با تقلید و تبعیت از امام راحل(ره) مبارزات سیاسی خود را علیه نظام ستمشاهی آغاز و در سال ۵۴ نقش فعالی در مبارزات فیضیه داشتند و در ادامه مبارزه توسط ساواک دستگیر و روانه زندان اوین شدند . در قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ حضور داشته از نزدیک شاهد شهادت مظلومانه برادر هم رزم خود طلبه شهید علی اصغر ناصری (اولین شهید مازندران در قیام قم) بوده و بیش از پیش رسالت فریادگری علیه طاغوت را در شهر و روستا و راهپیماییها ایفاء نمودند . در پیروزی انقلاب ازاعضاء فعال در مقر حضرت امام ره در (مدرسه علوی تهران) بودند.

حضور در دفاع مقدس

در دفاع مقدس علاوه بر حضور مکرر در میادین رزم و خطوط مقدم، با سخنرانی های مهیج در صحنه های نبرد و مجالس شهدا ، مشوق و پشتیبان رزمندگان و خانواده های معظم شهدا و سایر اقشار جامعه بودند.

فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی

استاد ناصری سالیانی عهده دار امر مقدس تدریس در حوزه و دانشگاه بودند .
وی امامت موقت نماز جمعه بابل در غیاب مرحوم آیت الله روحانی را عهده دار و امام جمعه شهرستان محمودآباد و نیز امامت موقت جمعه مرکز اسلامی هامبورگ آلمان بودند و به عنوان خطیب و سخنران توانمند در مجامع فرهنگی ، سیاسی و علمی ، حافظ ارزشهای اسلام و انقلاب و اشاعه فرهنگ غنی آن می باشند و مقالاتی در مجامع داخلی و خارجی ارائه نمودند.

فعالیتهای تبلیغاتی و تحقیق خارج از کشور

ایشان قبل از نمایندگی مجلس از طرف معاونت امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انجام ماموریتهای برون مرزی به آسیا،اروپا،آفریقا و امریکای لاتین در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی و تبیین آرمانهای حضرت امام (ره) و پژوهش در مکاتب و مذاهب و فرهنگ ها و رایزنی جهت سرمایه گذاری تولیدی و صنعت گردشگری در خطه مازندران نقش موثری داشتند.

اهم مسئولیتها و فعالیتهای علمی ، اجتماعی و اجرایی

۱- عضو کمیته استقبال و فعالیت در مقر امام (ره) در مدرسه علوی تهران.
۲- مسئول جهاد سازندگی شهرستان بابل.
۳- مسئول دفتر مرحوم آیت الله روحانی نماینده فقید امام و رهبری در مازندران .
۴- دبیر سمینار هماهنگی و رشد و توسعه شهرستان بابل .
۵- مدرس دانشگاه و مدیر و مدرس حوزه علمیه خاتم الاانبیاء (ص).
۶- امام جمعه موقت بابل در زمان مرحوم آیت الله روحانی .
۷- امام جمعه شهرستان محمود آباد .
۸- نماینده مردم شریف شهرستان بابل در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی .
۹- مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در مجلس هشتم.
۱۰- سفیر فوق العاده و نماینده تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در واتیکان (مرکزیت جهانی مسیحیت کاتولیک).
۱۱- نماینده مردم شریف شهرستان بابل در دوره نهم مجلس شورای اسلامی.

۱۲-  رئیس مجمع نمایندگان شمالی کشور (مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، دماوند و فیروزکوه)….. در دوره نهم مجلس شورای اسلامی

۱۳- عضو شورای راهبرد تنقیح قوانین مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *