روستای لمسوکلا

روستای لمسوکلا

روستای لمسوکلا ، واقع در دهستان فیروزجاه ، روستایی است از توابع بخش بندپی شرقی شهرستان بابل در استان مازندران ایران.

منطقه بندپی غربی بابل ۴۷ آبادی دارد . یکی از این آبادی ها روستای لمسوکلا  می باشد . بیشتر مردم روستای لمسوکلا از طریق کشاورزی و دامداری روزگار می گذرانند . رودخانه کلارود از وسط روستای لمسوکلا می گذرد که برای مردم این روستا سرچشمه خیر و برکت است .

گروهی معتقدند این روستا قبل از سکونت بصورت جنگل و درختی بود و مردمان این محل این جنگل و درختان را آباد کردند و بعنوان روستای لمسوکلا معرفی کردند و نامگذاری شد بعضی ها معتقدند که یک سری افراد بعنوان نمدباف یا لمه سو در این محل فعالیت داشتند و کار می کردند ( در اصطلاح محلی لمه سو یعنی نمد باف ) با توجه به تحقیقاتی که انجام شد اکثرا معتقدند به مورد اول ، درختان و جنگل ها را قبل از سکونت آباد کردند و اسکان پیدا کردند و براساس آن بعنوان روستای لمسوکلا معرفی شد . لمسوکلا دارای امکاناتی نظیر مدرسه ، خانه بهداشت و استخر مجهز می باشد . اهالی روستا ارادت خاصی به اهل بیت دارند و نشانه آن وجود بارگاه متبرکه امامزاده مسلم می باشد که اهالی منطقه و مردم لمسوکلا برای زیارت و مراسم های مختلف به این مکان می آیند .

 2 دیدگاه برای “روستای لمسوکلا

  1. سلام و احترام
    بنده یکی از نوادگان لمسوکلایی هستم روستایی با قدمت تاریخی و زیبا و افرادی که در این روستا پرورش یافتن بسیار کم پرداخته شده در زمینه تاریخچه و رزومه افراد می توانم بهتون کمک کنم که سایت ارتقا پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *