روستای سیبرون

روستای سیبرون

روستای سیبرون یکی از روستاهای توابع بخش بندپی شرقی  شهرستان بابل می باشد که همانند اکثر روستاهای بندپی  در دل جنگل واقع شده است .

فاصله ی این روستا از مرکز بخش یعنی شهر گلوگاه ۱۵ کیلومتر می باشد.

سیبرون روستای بسیار سرسبز و زیبائی است که با فاصله ی اندکی از روستای تورسو در سمت فرعی جاده ی فیروزجاه قرار گرفته است.

این روستا دارای امکاناتی از قبیل جاده خاکی ، برق می باشد . آب شهری فقط برای چند خانوار که در جوار جاده خاکی متصل به روستای تورسو قرار دارند در دسترس است و بقیه ی اهالی روستا از آب لوله کشی محروم هستند .

این روستا دارای جمعیت اندکی است که به طور تقریبی دارای ۲۲ خانوار و ۵۷ نفر جمعیت میباشد . اکثر اهالی این روستا از خانواده های طلائی ، حیدری ، ادبی و گلچوب می باشند که شغل اصلی اهالی روستا دامداری است .

روستای سیبرون از یک طرف به رودخانه سجرو و روستای کنسلو متصل است و از طرف دیگر به جنگلهای انبوه بندپی . این روستا دارای یک مدرسه ابتدائی می باشد . مدرسه ۱۳ آبان روستای تورسو در سال ۱۳۵۹ تاسیس و در سال ۱۳۸۶ تجدید بنا شد .

تکیه حضرت سیدالشهدای روستا تنها حدود ۳ سال است که با همت اهالی روستا ساخته شده که زمین آن اهدائی آقای محمدعلی طلائی (گلعلی طلائی) می باشد و توسط اهالی روستا به صورت ساده ساخته شده که در حال حاضر باز هم با همت اهالی روستا بنای نوساخت آن در حال تکمیل است .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *