هادی نوروزی

زندگی‌نامه

 

هادی نوروزی‌پوری در تاریخ ۱ تیر ۱۳۶۴ در بابل زاده شد. او نخست به کشتی روی آورد. اما بعد از آن به فوتبال علاقه‌مند شد و به‌طور حرفه‌ای این رشته را آغاز کرد.

 

دوران باشگاهی

وی هفت سال در باشگاهدفوتبال پرسپولیس تهران بازی کرد و در سال آخر حضور در این تیم، توانست کاپیتان اصلی پرسپولیس شود اما نتوانست تعداد گل‌های خود را برای پرسپولیس به عدد ۲۴ برساند. همچنین او سابقهٔ بازی درتیم ملی فوتبال ایران و باشگاه‌های پرسپولیس تهران، پاسارگاد تهران، فجر سپاه تهران و داماش ایرانیان را دارد.

پرسپولیس

وی در فصل ۱۳۸۵–۱۳۸۶ به پرسپولیس  پیوست، اما حتی یک بار هم بازی نکرد و بعد از یک فصل نیمکت‌نشینی در تیم بزرگ پایتخت، به داماش ایرانیانپیوست و در ۲۲ بازی ۱۰ گل به ثمر رساند. پس از درخشش در لیگ آزادگان، بهپرسپولیس بازگشت و در اولین فصل حضور مجددش در پرسپولیس، بیشتر به‌عنوان بازیکن تعویضی به میدان می‌رفت و به‌مرور به یکی از بازیکنان ثابت تیمش تبدیل شد و در بیشتر بازهای آسیایی، یکی از ۱۱ مرد اصلی پرسپولیس بود. فصل ۱۳۸۸–۱۳۸۹ را با درخشش آغاز کرد و در اولین بازی فصل مقابل تیم مس کرمان دو گل به ثمر رساند. در دربی۶۸ نیز توانست گل تساوی پرسپولیس را به ثمر برساند. وی در این فصل، بازهای زیادی برای پرسپولیسدر پست‌های هافبک-مهاجم راست و مهاجم نوک انجام داد که در نهایتافشین قطبی او را به تیم ملی دعوت کرد.

 

جدایی از پرسپولیس

وی در نیم فصل دوم ۱۳۹۲–۱۳۹۳ به‌صورت قرضی به باشگاه فوتبال نفت تهران پیوست.

بازگشت به پرسپولیس

بازی مقابل نفت تهران یک‌نیمه بازی کرد. در آن یک‌نیمه ضعیف عمل کرد و تا بازی تراکتور سازیدر نیمکت ماند، اما با روی کار آمدنحمید درخشان، او در بازی مقابل نفتمسجد سلیمان در دقیقهٔ ۵۶ به محض ورود به زمین گل زد و بازیکن محبوب این سرمربی شد. او در تیرماه سال ۱۳۹۴ قرارداد خود را به مدت دو سال دیگر تمدید کرد. وی در بازی پرسپولیس مقابل پدیدهدر فصل ۱۳۹۴–۱۳۹۵ گل دوم تیمش و زیباترین گل فصل پرسپولیس را وارد دروازهٔ پدیده کرد و در برنامه ۹۰ به عنوان بهترین گل سال ۱۳۹۴ انتخاب شد.

عناوین تیمی

لیگ برتر ایران (جام خلیج فارس) نایب قهرمانی ۱۳۹۲–۱۳۹۳

جام حذفی ایران قهرمان ۱۳۸۸–۱۳۸۹، ۱۳۸۹–۱۳۹۰

نایب‌قهرمان ۱۳۹۱–۱۳۹۲

 

تیم ملی

هادی نوروزی ۹ بازی ملی در کارنامه داشت که در به ثمر رساندن گل موفق نبود.

درگذشت

 

هادی نوروزی در بامداد روز پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۴ صبح بر اثر ایست قلبی و مرگ ناگهانی درگذشت. انتقال او به بیمارستان آتیه تهران هم نتیجه‌ای در پی نداشت.

بزرگداشت هادی نوروزی در بازی صبای قم-پرسپولیس
مهر ۱۳۹۴، ورزشگاه آزادی

خاکسپاری

پس از مراسم تشییع جنازه که در روز جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ در ورزشگاه آزادی جمعیتی نزدیک به ۳۵ هزار نفر برگزار شد.پیکر نوروزی به زادگاهش منتقل و در روستایکپورچال بابل به خاک سپرده شد.

زندگی شخصی

Fars interview with family of Hadi Norouzi (13941213142403177).jpg

هادی نوروزی با معصومه ابراهیم پور ازدواج کرده بود و دارای دو ۲ فرزند به نام‌های هانی و هانا بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *