نوشاد عالمیان

نوشاد عالمیان

نوشاد عالمیان متولد ۳۰ آبان ۱۳۷۰ در شهر بابل ، یک پینگ پنگ باز می باشد .
نوشاد فارغ التحصیل لیسانس رشته تربیت بدنی از دانشگاه آیت الله مدنی آمل است ، وی برادر بزرگتر نیما عالیمان دیگر تنیسور مشهور ایران می باشد .
نوشاد در یک خانواده ورزشی بدنیا آمد ، هم پدر و هم عمویش از قهرمانان تنیس روی میز بودند ، او نیز در ۴ سالگی زیر نظر پدر شروع به یادگیری تنیس کرد .
از ۸ سالگی روزانه بیش از ۶ ساعت بدون وقفه تمرین می کند .
نوشاد در ۱۱ سالگی به همراه برادرش با توافق خانواده برای ادماه تمرینات به پانسیون آکادمی تنیس تهران رفت و بصورت حرفه ای ادامه داد .

نوشاد عالمیان
نوشاد عالمیان

او در ۱۴ سالگی برای اولین بار توانست نفر اول نوجونان کشور شود همچنین شروع افتخارات نوشاد با مدال طلای مسابقات لوکزامبورگ سال ۱۳۹۰ بود .
او در سال ۱۳۹۱ در رده سنی امید ، نایب قهرمان مسابقات تورجهانی چین شد ، وی با رنکینگ ۱ ایران در مسابقات المپیک لندن ۲۰۱۲ در جمع ۳۲ نفر برتر دنیا قرار گرفت .
نوشاد با رنکینگ ۷۸ جهانی در بازی های آسیایی جاکارتا سال ۲۰۱۸ در مقابل بازیکن هنگ کنگ با رنک ۱۰ جهان در یک بازی تماشایی برنده شد و در ادامه مسابقات توانست به مدال برنر دست یابد که این افتخار بعد از ۵۲ سال برای ایران در بازی های آسیایی رقم خورد .
نوشاد گفته است :

اگر اجازه بدهند دوست دارم تا ۴۰ سالگی بازی کنم ، البته این سن برای تنیس روی میز معقول است ، یک بازیکن خارجی در ۴۲ سالگی به مقام چهارم المپیک رسید .
در مازندران قهرمانان زیادی در رشته های کشتی و فوتبال داریم ، اما من از ۲ – ۳ سالگی با پینگ پنگ آشنا شدم و اگر به این سمت نمی آمدم حتما فوتبالیست می شدم .

یک دیدگاه برای “نوشاد عالمیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *