مرتضی پور علی گنجی

مرتضی پورعلی‌گنجی (زاده ۳۰ فروردین ۱۳۷۱ – بابل) بازیکن فوتبال اهل ایران است که هم‌اکنون در پست مدافع میانی بازی می‌کند.

بازی‌های ملی

او پس از بازی در رده‌های سنی ایران پیش از جام ملت های آسیا، در اردوهای آمادگی پیش از این تورنمنت برای نخستین بار توسط کارلوس کی روشبه  تیم ملی فوتبال ایراندعوت شدو در فهرست پایانی تیم‌ملی برای حضور در این رقابت‌ها هم حضور داشت.نخستین بازی ملی‌اش را در بازی دوستانه پیش از تورنمنت، در برابرعراقانجام داد. درخشش در این بازی موجب شد تا کی‌روش در همه بازی‌های این تورنمنت به او بازی دهد. در پایان مرحله گروهی جام ملت های آسیا۲۰۱۵، او در فهرست تیم منتخب مرحله گروهی این مسابقات از سوی کمیته برگزاری مسابقات جا گرفت.

مرتضی پورعلی‌گنجی گنجی یکی از نفرات اصلی خط دفاعی در راه جام جهانی۲۰۱۸ود به گونه ای که در بیشتر مسابقات این دیدار ها به میدان رفت و همچنین توانست باتیم ملی کشورمان به جام جهانی ۲۰۱۸روسیهصعود کند.

وی یکی از نفرات اصلی تیم ملی در جام جهانی۲۰۱۸ بود به گونه ای که در هر سه مسابقات این دیدار به صورت فیکس به میدان رفت و در این مسابقات بازی های بسیار درخشانی از خود ارائه داد و از ستون های دفاعی تیم ملی کشورماندر این تورنمنت مهم جهانی بود و پس از انجام بازی های درخشان پیشنهاد های زیادی از اروپا به دست وی رسید و بعد از آن به باشگاه اوپن بلژیک رفت.

مرتضی پورعلی‌گنجی در جام ملت های آسیا۲۰۱۹در هر شش مسابقه تیم ملی به صورت فیکس به میدان رفت و توانست با تیم ملی به نیمه نهایی راه یابد به طوری که تا قبل از نیمه نهایی جام ملت های آسیاتیم مکلی کشورمان ایران هیچ گلی را دریافت نکرد.

وی ۳۹ بازی ملی به همراه ۲ گل ملی در کارنامه دارد.

باشگاه خارجی

او پس از بازی‌های جام ملت های آسیادر استرالیا از باشگاه‌های مختلف خارجی پیشنهاد بازی دریافت کرد و در نهایت در اسفندماه ۱۳۹۳ درحالی که با تیم باشگاه فوتبال نفت تهراندر پایان هفته ۲۱ صدرنشین لیگ برتر بود، به پیشنهادتیان چینچین پاسخ مثبت داد و رسماً با دریافت ۵۰۰ هزار دلار و برای مدت یک فصل به این تیم چینی پیوست.

 

السد

پورعلی‌گنجی در سال ۲۰۱۶ با امضای قراردادی رسمی به مدت یک سال به تیم السدقطر پیوست.

اوپن بلژیک

پورعلی‌گنجی در تاریخ ۱۶ اوت ۲۰۱۸ با عقد قراردادی دو ساله به تیم اوپنبلژیک پیوست.

افتخارات

باشگاهی

السد
  • جام ولیعهد قطر (۱): ۲۰۱۷
  • جام امیر قطر (۱): ۲۰۱۷
  • جام شیثخ جاسم قطر (۱): ۲۰۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *